Forum Miast Ameryki Łacińskiej 2015 Veracruz – Meksyk

In Wydarzenia by Max Czapski0 Comments

Foro Iberoamericano de Ciudades 2015

Foro Iberoamericano de Ciudades 2015

Wideokonferencja Polska – Meksyk czwartek 12 marca – Trzech burmistrzów z silnymi inwestycjami publicznymi w swoich miastach, dziekan Kolegium Architektów Wspólnoty Madrytu, aby mówić o zrównoważonym rozwoju miast Ameryki Łacińskiej oraz dyrektor Forum jako moderator. Po stronie polskiej komunikacja od Ministerstwa Środowiska z firmami programu GreenEvo (Akcelerator Zielonych Technologii).

Veracruz – główny port i jedno z najważniejszych miast stanu Veracruz, położona nad meksykańskim wybrzeżem Zatoki Meksykańskiej, w odległości około 90 km od stolicy stanu Xalapa. Miasto liczy 444.000 a gmina miejska 512.000 mieszkańców.

Gospodarka: Rozwinięte jest hutnictwo żelaza i aluminium oraz takie gałęzie przemysłu jak spożywczy, stoczniowy, włókienniczy, skórzany, cementowy i drzewny. Veracruz jest ośrodkiem handlowym pobliskiego regionu rolniczego. Miasto pełni także funkcję ośrodka turystycznego i nadmorskiego kąpieliska.

Guadalajara – stolica stanu Jalisco i siedziba gminy Guadalajara. Miasto położone jest w centralnym regionie Jalisco w zachodnio-pacyficznej części Meksyku. Jest drugą najbardziej zaludnioną gminą Meksyku z liczba mieszkańców 1.564.514. Obszar miejski Guadalajary składa się z siedmiu przyległych gmin o łącznym zaludnieniu 4.328.584 (w 2009 roku) sprawiając, że Guadalajara jest tuż zaraz za Meksykiem najbardziej zaludnionym obszarem miejskim oraz dziesiątym w Ameryce Łacińskiej. Gmina jest drugim obszarem pod względem gęstości zaludnienia w Meksyku.

Gospodarka miasta opiera się na przemyśle, zwłaszcza technologii informacyjnych, dzięki wielu międzynarodowych firm z zakładami produkcyjnymi usytuowanymi w tej metropolii. Posiada również lokalny przemysł produkcji obuwia, odzieży i przetwórstwa spożywczego.

Benito Juarez – Juarez, oficjalnie Ciudad Benito Juarez – miasto w Meksyku w stanie Nuevo Leon, leżące w obszarze metropolitarnym Monterrey. Miasto przemysłowo – handlowe, znajdują się tu dwa wielkie centra handlowe. Słynie ono z produkcji słynnego meksykańskiego dania tamales. Miasto znajduje się we wschodniej części obszaru metropolitalnego Monterrey, w stanie Nuevo León. W roku 2005, miało 78.644 mieszkańców.

Miasto jest w mocnym procesie urbanizacji i budowy domów oraz osiedli, a wszystkie gminy zewnętrznej części obszaru metropolitalnego Monterrey nie mają już dostępnych miejsc do zamieszkania.

Colegio Oficial de Arquitectos de Madrid (COAM) (Kolegium Architektów Madrytu) Jest profesjonalnym stowarzyszeniem architektów Wspólnoty Madrytu, Hiszpania. Jest to korporacja prawa publicznego utworzona przez dekret królewski z dnia 27 grudnia 1929r., dziedziczony z Centralnego Towarzystwa Architektów, który sięga do 1849 r.

Leave a Comment