Z inicjatywy PolChambers, odbyła się 6 listopada w siedzibie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) konferencja „Polskie Organizacje Biznesowe na Świecie"

In Aktualności by js15264 Comments

W konferencji udział wzięli przedstawiciele 18 izb, w tym między innymi z Niemiec, Francji, Holandii, Izraela, Hiszpanii, Szwecji, Austrii, USA (Nowy Jork, Seattle, Floryda i Kalifornia), Argentyny, Australii, Indii, Serbii i Brazylii.

Siłą tych organizacji są ludzie doskonale znający lokalne rynki, prawo oraz kulturę biznesową danego kraju, mający wiele ważnych kontaktów w kręgach biznesu, mediów czy środowiska rządowego. Fakt, że są to osoby, które same prowadzą działalność gospodarczą na terenie danego kraju, sprawia, że znają cały proces funkcjonowania na danym rynku z perspektywy przedsiębiorcy.

Inicjatywę Stowarzyszenia Polskich Izb Handlowych za Granicą (PolChambers) wspiera Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH), która jest również współorganizatorem konferencji. – W ekosystemie wspierania polskich firm
z międzynarodowymi ambicjami niezbędna jest współpraca z organizacjami, które mają odpowiednią wiedzę i kontakty na poziomie lokalnym
– twierdzi Członek Zarządu PAIH, Wojciech Fedko – Polska Agencja Inwestycji i Handlu ma zbieżne cele z powoływanym do życia Stowarzyszeniem i jestem przekonany, że współpraca między nami, przy udziale otwieranych przez nas biur handlowych oraz polskich izb handlowych na świecie przyniesie wymierne korzyści firmom z Polski – dodał.

Partnerem konferencji była „Rzeczpospolita” oraz wydawany pod jej patronatem magazyn TIME FOR POLSKA.
Dziś globalny wyścig wygrywają przedsiębiorcy z krajów, które stawiają na współpracę biznesową i wzajemne wsparcie w działaniach międzynarodowych – mówi Sylwia Ziemacka, redaktor naczelna TIME FOR POLSKA.
– Słowo WSPÓŁPRACA, jeszcze nie tak dawno temu mało popularne wśród polskich przedsiębiorców, dziś zaczyna być przez nich coraz bardziej doceniane. Jestem pewna, że działalność Stowarzyszenia tę współpracę na rynkach zagranicznych jeszcze mocniej scementuje
.

Leave a Comment